Освітлення стелі - кращий спосіб створення потрібної атмосфери

Змінюється все: часи, стилі і смаки. Освітлення стелі - прекрасний приклад таких змін. Тим більше, непряме освітлення. Якщо раніше від освітлення була потрібна, в першу чергу, функціональність, то сьогодні ми бачимо, що воно використовується для створення певного домінуючого настрою.

Освітлення стелі чарівним чином перетворює житлове або робоче приміщення, створюючи в ньому своєрідний емоційний клімат.

За допомогою ретельно продуманої інтеграції непрямого освітлення у вашому будинку або офісі ви зможете надати приміщенню родзинку і створити потрібний настрій. Зрозуміло, функціональність не втрачає свого значення, але атмосфера приміщення, в якому ви проводите час, набагато важливіша.

Непряме освітлення допомагає жити і працювати із задоволенням. Воно надає неповторний колорит приміщенню і додаткову енергію тим, хто в ньому знаходиться.

Освітлення стелі для натяжних стель

Основними способами підсвічування натяжних стель є світлодіодні стрічки, спеціальні шнури, а також люмінесцентні лампи. Якщо раніше для таких стель використовували передусім точкове освітлення та спеціальні ніші для світильників, то тепер для освітлення стелі можна використовувати й інші варіанти, такі як монтаж світлодіодів безпосередньо всередину стелі чи простір за стелею.

Світлодіодна стрічка дозволяє частково освітлити усе приміщення. Вона дозволяє не тільки зробити кімнату більш яскравою, але й підкреслити певні елементи чи зони кімнати. Така світлодіодна стрічка відрізняються своєю еластичністю, а також дуже тонка, що дозволяє вигинати її та надавати різної форми, застосовуючи у приміщеннях із різним оздобленням, розміром та вигинами стелі.

Також стрічку застосовують тоді, коли потрібно зробити приховане підсвічування стелі. Для цього спочатку створюється спеціальна ніша у гіпсокартоні чи іншій поверхні, куди монтується стрічка, а потім вона вже накривається поверхнею стелі. Це дозволяє наповнити кімнату не прямим та занадто яскравим, а розсіяним та збалансованим світлом, що особливо важливо для спальні та інших приміщень.

Якщо ж потрібно створити яскраве та оригінальне освітлення, тут більше підійдуть спеціальні лампи. Можна використовувати не лише лампи традиційних кольорів, але й нестандартних відтінків, що дозволить створити неповторний стиль кімнати. Натяжні стелі із підсвіткою також вигідні із точки зору економії. Звичайні та люмінесцентні лампи споживають доволі багато електроенергії, тоді як підсвічування стелі за допомогою стрічки та світлодіодних ламп значно економніше.

Освітлення для скляної стелі

Скляна стеля із підсвіткою є оригінальним рішенням для квартири, що робить її більш просторою та візуально збільшує розміри. Така конструкція складається із суцільного каркасу та кількох шарів скла, кольорових чи прозорих, скріплених між собою, а також поєднаних спеціальною плівкою. Така стеля має внутрішню нішу, куди монтуються спеціальні лампи чи світлодіодні стрічки.

При цьому застосовується дуже міцне скло, тому такі стелі відрізняються довговічністю і підходять для квартир, де ремонт проводиться не дуже часто. Оскільки скло не піддається впливу вологи, воно може використовуватись для ванни та інших приміщень із надмірною вологістю. Варто подумати над тим, щоби встановити скляну стелю із підсвіткою для кухні чи інших кімнат.

Також такі стелі, особливо із кольорового скла, нерідко застосовують для оформлення дитячих кімнат, коридорів та вітальнь. Якщо ж потрібно заповнити кімнату яскравим світлом, тоді варто віддати перевагу звичайному прозорому склу.

Підсвічування стелі з гіпсокартону

Такі стелі відрізняються своєю доступністю, також вони дозволяють втілювати різні рішення щодо стилю кімнати та її освітлення, від простих до оригінальних та незвичних. Для маленьких приміщень рекомендується монтувати гіпсокартонні стіни із світлодіодною стрічкою, а викладення цієї стрічки у формі спіралі чи візерунків дозволяє візуально зробити кімнату більшою.

Розмістивши стрічку по периметру всієї гіпсокартонної конструкцію, можна візуально збільшити розміри приміщення. Якщо ж кімната і так досить велика, можна зробити у ній дворівневу стелю, додавши оригінальності та нестандартну підсвітку для стелі.

Окрім стрічки, у гіпсокартонних стелях також можна застосовувати звичайні вбудовані світильники та інші варіанти. Якщо використовується люстра, при цьому варто зберігати правильну відстань від стелі до лампи, щоби уникнути пожежної небезпеки. Тому всі роботи із встановлення освітлення та монтажу гіпокартонної стелі повинні виконувати спеціалісти цієї справи.

Як непряме освітлення стелі визначає емоційний настрій


освітлення кімнати

Ілюстрація виробу: L3. Indirect Lighting Hall Way

1. Від функціонального до істотного освітлення

Красиво освітлений хол або коридор завжди виглядає привабливо. За допомогою непрямого освітлення, вмонтованого в напівтемному коридорі, ви створите гостинну атмосферу будинку або на робочому місці для себе і своїх друзів. Крім того, завдяки освітленій стіні або стелі коридор оптично збільшиться.

Подумуєте про те, щоб розмістити непряме освітлення на сходах? Тим самим ви забезпечите не тільки безпеку, але і почуття впевненості у тих, хто користується цими сходами.


освітлення гостинної кімнати

Ілюстрація виробу: L3. Indirect Lighting Living Room

2. Приглушене освітлення для створення теплої обстановки

М'яке свічення, рівномірно розподілене по стіні, стелі або підлозі, створить теплу і заспокійливу атмосферу у вашій оселі.

Можна розмістити непряме освітлення на стелі або над підлогою (в якості нижньої підсвічування). Це створить ефект додаткового обсягу. Непряме освітлення на стіні ще більше підкреслить атмосферу приміщення.


освітлення офісу

Ілюстрація виробу: L3. Indirect Lighting Office Space

3. Освітлення стелі в офісних приміщеннях

Ми проводимо в офісі майже стільки ж часу, скільки і вдома. Тому важливо, щоб на робочому місці ми відчували себе комфортно і могли ефективно працювати.

Деякі вигадливі «спецефекти», створені за допомогою непрямого освітлення, допомагають швидко підвищити працездатність.


непряме освітлення

Ілюстрація вироби: L3. Steps Indirect Lighting Focus

4. Підсвічування декоративних елементів

Непряме освітлення підкреслить як архітектуру приміщення, так і ретельно підібрані вами декоративні елементи. Вони гідні, щоб на них звернули увагу, чи не так?


освітлення спальні

Ілюстрація вироби: L3. Steps Indirect Lighting Bed

5. Освітлення в спальні не завадить

Ймовірно, думки з цього приводу розділяться, але ми вважаємо за краще світло в спальні: непряме освітлення створює інтимну атмосферу, що обволікає вас немов тонке покривало. Воно практично непомітно, але дає приємне відчуття комфорту.

Ілюстрація вироби: L3. Steps Indirect Lighting bed

Одним словом, непряме освітлення додасть вашому житлу індивідуальний вигляд і перетворить ваш офіс в джерело енергії. Можливості настільки ж безмежні, як і ваша уява!


Ознайомтеся представлений наш широкий асортимент профілів для непрямого освітлення.