Як вивести плями з текстильних шпалер

Часто при виборі покриття для стін своєї домівки ми вагаємось - не завжди легко обрати матеріал, який підходить нам найкраще. Адже оформлення стін повинне не лише подобатись, не лише створювати відповідну атмосферу в домі, - воно також мусить бути довговічним та зручним у догляді

Інколи виникають ситуації, коли потрібно вивести пляму з шпалер , які не миються звичайним способом. Саме до таких належать текстильні шпалери. Тканина - делікатний матеріал, тому потребує і делікатної чистки. Для догляду за текстильними шпалерами радимо Вам ознайомитись з порадами виробника Bekaert по виведенню плям.

Перед тим як вивести плями з шпалер, треба знати - різні кольори забруднень

як вивести плями зі шпалер

Шпалери – найпопулярніший декоративний матеріал для оздоблення стін квартири. Нерідко на шпалерах з’являються плями, які псують дизайн інтер’єру та й зрештою негативно впливають на загальний вигляд ремонту. Варто пам’ятати, що їх слід виводити одразу після появи, допоки ще не сильно поглинулись у тканину – в такому разі процес їхньої зачистки буде значно швидшим і простішим. Звичайно, спосіб видалення забруднень залежить від багатьох факторів, в основному від причин їх появи і матеріалу самих шпалер.

Причин виникнення забруднень – безліч, починаючи від неправильної поклейки під час монтажних робіт і закінчуючи дитячими пустощами. За способом видалення плями на шпалерах поділяються на органічні та неорганічні. Окрім цього, вони різняться за кольорами: від білих до темних (коричневих і навіть чорних). Білі, світло-бежеві плями, як правило, появляються від шпалерного клею, жовті – від патьоків води. Їх вивести майже нереально, найчастіше рекомендується повна заміна шпалер. Єдиним варіантом, який хоч трохи замаскує плями від протікання води, є зафарбовування водоемульсійною фарбою шпалер. Помаранчеві чи руді плями – це зазвичай іржа від цвяхів, шурупів та іншого кріплення, які не були вийняті зі стін перед процесом поклейки. Окрім усунення арматури, рекомендується після цього ще покрити поверхні нітрофарбою. Рожеві, червоні плями є наслідком використання неправильних ґрунтовок. Причиною появи темних (коричневих, чи навіть чорних плям) найчастіше є цвіль через підвищену вологість, відсутність обдування, погану вентиляцію в приміщенні.

Найчастіше в житлових приміщеннях появляються жирні плями. На щастя, вивести жирні плями зі шпалер не так вже й важко. Існує кілька ефективних методів боротьби з такими забрудненнями:

  • звичайна крейда;
  • картопляний крохмаль;
  • кальцинована сода;
  • бензин (для видалення застарілих плям) тощо.

Як вивести Вологі плями з шпалер:

Промокніть мокре місце сухим паперовим рушником або ганчіркою. Промийте пляму холодною водою і знову промокніть залишок плями чистим, білим рушником. Прочистіть засобом для виведення плям з текстилю або невеликою кількістю прального порошку. Повторюйте процедуру до зникнення плями. Якщо Ви випадково пролили, наприклад, червоне вино, то не втирайте краплі, легенько промокніть чистою паперовою серветкою. Тефлонове покриття не дасть вину просочитись.

Як вивести Масляні і жирні плями з шпалер:

Масляні і жирні плями найважче піддаються виведенню. Постарайтеся видшкребти залишки забруднення або промокнути пляму. Обробіть потрібне місце невеликою кількістю трихлоретилену або засобом для виведення плям на основі трихлоретилену. Не замочуйте пляму занадто сильно, так як можуть утворитися розводи. Покладіть на пляму ганчірку і притисніть теплою праскою. Повторюйте процедуру до зникнення плями.

Як вивести Сухий бруд з шпалер :

80% сухого бруду (відбитки рук, сліди від підошов, пилу і т.п.) видаляються спеціальною ганчіркою Гомнет (Bekaert Textiles) без використання води і мила.

Як вивести плями на шпалерах від вогню чи диму:

Виконуйте глибоку чистку аерозольним препаратом для чищення килимів. Рекомендується застосовувати шампунь без піни (Trophy).

Які засоби можна використовувати для виведення плям з шпалер:

вивести плями зі шпалер

Плямовивідник для текстильних шпалер застосовується для звичайних і стійких плям з шпалер (ручка, фломастер, маркер). Іноді потрібно побризкати або промокнути пляму рушником. Пральний порошок (для попереднього прання):

  • Гомнет (Gomnet) успішно видаляє сухий бруд
  • Трофі (Trophy) (шампунь для глибокого чищення)
  • Біологічний порошок для звичайних плям: тепла вода (30-35 С) з біологічно-активним порошком 5R на літр
  • Розведений трихлоретилен видаляє всі жирні плями з темних шпалер

Звісно, не лише текстильні шпалери, як і будь-який інший матеріал, потребують догляду. Ми щиро сподіваємося, що виведення плям з шпалер в разі потреби не створить Вам труднощів.