Як вибрати колір шпалер

Стіни кімнати є основним фоном для меблів і предметів інтер’єру.
На одному фоні речі виграють і виглядають особливо красиво і ефектно, на іншому можуть губитись, або занадто різко виділятись.

Тому перш ніж купувати шпалери, потрібно обрати не лише їх матеріал, але і колір та малюнок, яким вони будуть оздоблені. Адже шпалери можуть мати як дрібний, так і великий малюнок, і можуть охоплювати найрізноманітніші кольори. Тому, обираючи шпалери, потрібно підбирати колір який найкраще підходитиме до вашого інтер’єру, та буде відповідати Вашому смаку і характеру.

Як визначитись з кольором шпалер
перш ніж купувати шпалери, потрібно обрати не лише їх матеріал, але і колір та малюнок, яким вони будуть оздоблені

Відомо, що колір приміщення може візуально збільшувати або зменшувати його площу. Якщо в приміщенні були поклеєні шпалери темних відтінків, то воно здається візуально меншим, і , відповідно, якщо використано шпалери світліших відтінків, кімната може здаватись трохи більшою, аніж є насправді. Проте, темні шпалери, трохи зменшуючи площу, можуть зробити кімнату затишнішою. Кімнати, стіни яких забарвлені в світлі, тепліші тони, виглядають більш просторими, що можна вигідно використати при фактично невеликій площі кімнат.

Кольори можуть бути теплими, або холодними. Вибираючи колір шпалер, варто пам’ятати, що досить світлі і добре освітлені кімнати можна обклеювати "холодними" кольорами (синій, блакитний, бузковий, рожевий, світло-сірий, сріблястий і ті відтінки зеленого, в яких переважає синій колір). Для таких кімнат можна обрати шпалери і більш глибоких і темних тонів: бордо, темно-теракотовий. До "теплих" тонів відносять жовтий, червоний та їх відтінки: кремовий, оранжевий, оранжево-рожевий, золотистий, абрикосовий, кавовий, коричневий, шоколадний, рожево-жовтий, світло-червоний, а також зелені кольори, у яких переважають жовті , а не сині відтінки.

Також варто мати на увазі, що обклеюючи кілька кімнат у квартирі, шпалери слід вибирати за кольором таким чином, щоб уникнути як одноманітності, так і різких контрастів. Не рекомендується поєднувати темні та дуже світлі, дуже бліді і надто яскраві шпалери. Правда, в деяких випадках застосовується і інший принцип - принцип контрастних поєднань. Для прикладу, якщо вітальню обклеюють яскравими шпалерами з крупним малюнком, то в інших кімнатах можна використовувати шпалери м'яких, світлих тонів. Цей принцип контрастних сполучень не підходить для обробки суміжних кімнат - у них треба намагатися підбирати забарвлення так, щоб їх перехід від однієї кімнати до іншої був плавним.

При виборі шпалер та кольору також потрібно зважати, що при денному та штучному освітленні шпалери можуть спрявляти дещо інше враження, і колір може злегка змінюватись залежно від освітлення.

Як вибрати візерунок шпалер

Оскільки вибір шпалер досить великий, деколи буває складно визначитись, що краще придбати. Доволі непросто вибирати із багатьох різних стилів та візерунків, особливо коли у власників вишукані смаки. Існує чимало порад щодо того, як правильно підібрати візерунок шпалер, який буде відповідати призначенню кімнати, її стилю, рівню освітлення, та за іншими важливими показниками.

як вибрати візерунок шпалер

Якщо стеля низька, рекомендується вибирати шпалери із вертикальними смужками, це дозволить візуально зробити кімнату вищою. Стіни вузьких кімнат зазвичай покривають шпалерами горизонтальними смужками. Якщо ж стіни доволі високі, зазвичай вибирають великі візерунки, які більше підходять під оформлення кімнати, фон шпалер при цьому не має особливого значення.

Для маленьких кімнат рекомендують застосовувати світлі тони із легкими малюнками, що мають дрібні розкидані елементи. Якщо ж кімната велика, тоді застосовують яскраві тони із великими візерунками.

Якщо у кімнаті є ніші чи арки, тоді спеціалісти рекомендують вибирати для таких приміщень прості візерунки із дрібними зображеннями та світлим фоном. Для погано освітлених приміщень вибирають яскраві кольори, із дуже маленькими малюнками, а ось для добре освітлених кімнат більше підходять візерунки із насиченими кольорами, при цьому яскравість кольорів не настільки важлива.

Для кухні чи дитячої кімнати використовують тематичні візерунки. На кухні це можуть бути зображення продуктів харчування чи інших речей, які зазвичай доречні у цьому приміщенні і які сприяють комфортному споживанню їжі. Для дитячих використовують зображення різних казкових героїв, персонажів із мультиків чи інших джерел, які до вподоби дітлахам.

Для спальні потрібні не дуже помітні візерунки, що не привертають уваги. Для кабінетів використовують строгі візерунки, а зал оформляють суцільним кольором, із можливістю виділення певних зон за допомогою малюнків.

Також при виборі візерунків потрібно керуватись власними вподобаннями. Дуже добре, коли візерунок вибирають усі мешканці квартири, щоби кожному він прийшовся до смаку. Тим більше, це зручно зробити, переглядаючи товари на сайті.

Як підібрати колір шпалер: поради психологів і фахівців фен-шуй

Колір шпалер має дуже велике значення для сприйняття. Він може робити приміщення візуально теплим чи холодним, викликати певні емоції, спонукати до дій. Якщо колір шпалер не відповідає характеру приміщення, він буде виглядати недоречно, тому дуже важливо ще на етапі придбання вибрати правильний колір, що буде підходити для того чи іншого приміщення.

Не завжди легко знайти відповідь на те, який колір шпалер вибрати. Існують різні погляди щодо того, чи повинен колір шпалер відповідати загальному стилю всієї квартири, чи можна робити окремий стиль у кожній кімнаті. На сьогоднішній день, обидва варіанти цілком прийнятні, особливо якщо підійти грамотно до їх втілення.

як підібрати колір шпалер

При цьому освітленість кімнати грає дуже важливе значення для того, як підібрати колір шпалер, тому перед покупкою шпалер потрібно звертати увагу на розміщення вікон, на які сторони світу вони виходять, наскільки багато штучного освітлення буде використовуватись та де будуть розміщені світильники. Це дозволяє визначити, який тон шпалер буде найкращим для конкретного приміщення у квартирі.

Для менш освітлених приміщень потрібно вибрати колір яскравих шпалер і навпаки. Якщо приміщення рідко та погано освітлюється, то використовувати у ньому темні кольори шпалер дуже не рекомендовано. Краще віддати перевагу світлим кольорам, які дозволять візуально зробити приміщення яскравішим, навіть якщо у кімнаті доволі мало штучного чи природнього освітлення.

Якщо кімната маленька і Ви не знаєте, як правильно підібрати колір шпалер, рекомендується використовувати світлі тони. Якщо приміщення велике, тони мають бути насиченими. Також можна досягнути ефекту збільшення простору за рахунок світлих шпалер, на яких немає великих елементів.

Також варто звернути увагу на поєднання стелі, стін та підлоги, щоби уникнути значних контрастів. Спеціалісти не рекомендують робити так, щоби вони значно відрізнялись своїм забарвленням. Тому колір настінних шпалер можна підбирати під уже готовий тон підлоги та стелі, щоби створити грамотне поєднання, яке буде вдало виглядати у всіх кімнатах квартири.

Надмірне освітлення може погано впливати на деякі шпалери, особливо якщо вони піддаються впливу світла та нагріву. Якщо стіна розміщена так, що не неї тривалий час падають прямі сонячні промені, варто уникати синіх та блакитних тонів. Вони часто вигоряють і змінюють свій колір, тому із часом будуть виглядати зовсім не так, як планувалось спочатку.

Призначення кімнати також є дуже важливим показником при виборі кольору шпалер. Для дитячої кімнати можуть підійти яскраві відтінки, а також зображення їх улюблених персонажів мультиків, чи взагалі 3D фотошпалери. Тут важливо звернути увагу на інтереси дитини, її малюнки, вік та захоплення, а також на те, яким кольорам одягу вона віддає перевагу.

Для спальні використовуються спокійні тони, що не подразнюють та дозволяють розслабитись. Для кухні зазвичай використовують яскраві кольори, що сприяють засвоєнню їжі та збадьоренню. Для вітальні підходять різні кольори шпалер, якщо вони подобаються власникам та відображають їх смаки, а також будуть до вподоби гостям, що приходять до квартири.


Загалом існує багато моментів, на які потрібно зважати при виборі кольору шпалер, та при поєднанні кольорів у різних приміщеннях. В нашому салоні Ви завжди зможете проконсультуватись з дизайнером щодо кольору шпалер, та переглянути наші каталоги, в яких представлені сотні кольорових, стилістичних, та дизайнерських рішень.