Як правильно вибрати люстру

Люстри – це найбільш популярний вид світильників для будь-якої оселі.

Від того, наскільки правильно Ви підберете світильник, залежатиме комфортність перебування в тій чи іншій кімнаті.

Одним з найважливіших критеріїв вибору люстри є потужність. Занадто яскравий світильник буде стомлювати при тривалому знаходженні в кімнаті,а тьмяне світло схиляє людину до сонливості. Саме тому потрібно правильно підібрати потужність лампочок, щоб можна було з комфортом проводити час в будь-якій кімнаті.

Потужністю люстри вважається сума потужностей всіх ламп. Щоб дізнатися, якої потужності можна вкрутити лампочку в люстру, необхідно загальну потужність люстри розділити на кількість передбачених у ній ламп. Як правило, потужність світильника визначається з урахуванням, що на 1 кв. метр приміщення потрібно 15 Вт освітлення. Наприклад, на зал в 20 кв. метрів потрібно вибрати люстру потужністю 300 Вт. Що стосується стандартних умов, то для кухні звичайного розміру цілком вистачає 120-150 Вт, для залу - 300 Вт, а для ванної кімнати не більше 100 Вт.

Також в спальню рекомендують встановлювати люстри, рівень освітлення яких можна регулювати. Це дозволить використовувати менше електроенергії у вечірній чи ранковий період, коли дуже сильне освітлення не потрібне, а також збільшувати яскравість у темний період доби. Такими люстрами можна керувати за допомогою перемикачів, пультів, та інших засобів.

як вибрати люстру для спальні

Наступний фактор, який впливає на вибір люстри - висота стелі в кімнатах.

По конструкції світильники можуть бути стельовими (закріплені на штанзі) або класичними (підвішені на ланцюжку). Залежно від того, яка висота стелі у Вашому домі, важливо правильно підібрати конструкцію корпусу.

Зазвичай, для низьких стель потрібно купувати стельовий тип світильника, щоб не завантажувати інтер'єр і візуально не зменшував кімнату. Найчастіше вироби на штанзі встановлюють в таких кімнатах, як ванна, коридор, спальня і дитяча.

Що стосується виробів на ланцюгу, вони, звичайно, мають більші габарити і використовуються при висоті стелі не менше 3 метрів. Такий варіант світильників популярний у вітальні, залі і іноді на кухні,особливо якщо кухня представлена студією.

При виборі люстри для спальні варто користуватись тими ж вказівками, що й для інших приміщень. Прилад повинен відповідати висоті та розмірам приміщення, його стилю. Якщо потрібне розсіяне не дуже яскраве світло, варто віддавати перевагу плафонам із матовим покриттям. Чим більша кімната, тим більшим повинен бути радіус освітлення, ніщо не повинно заважати розповсюдженню променів.

Як інтер'єр спальні впливає на вибір люстри

Перед покупкою люстри дуже важливо знати, у якому стилі оформлена спальня. Існує кілька основних стилів, а також їх різновиди. Освітлення для приміщень у стилі хай-тек, класичному, модерн, та інших дуже відрізняється, тому дивно буде бачити модернізовану лампу у класичній кімнаті, або ж навпаки, люстру класичного стилю у приміщенні із надсучасним оздобленням.

Для класичного стилю приміщень найчастіше вибирають вишукані люстри. Якщо стелі високі, доречним буде вибрати конструкцію із ріжками. Також у таких кімнатах непогано дивляться каскадні люстри, оздоблені штучними свічками. Якщо приміщення невелике, то доречними будуть накладні плафони чи маленькі декоративні світильники, що є частиною навісної стелі.

люстра в спальні

Якщо спальня у східному стилі, то найбільш логічним рішенням для неї буде паперовий ліхтарик. Виконаний на каркасі із дерева, такий елемент освітлення є класичним рішенням для кімнат у такому стилі. Також можна підібрати люстру із різними декоративними елементами, візерунками на східні мотиви, такими як гілочки сакури, дракони чи ієрогліфи із певним значенням.

Якщо спальня оформлена у стилі кантрі, тоді більш доречним буде вибрати люстру із кованими елементами. Для економії, можна використовувати простий каркас, пофарбований під бронзу. Щоби правильно розсіяти світло по кімнаті у таких спальнях, особливо якщо вони доволі великі, рекомендується використовувати текстильне оформлення для люстри.

Якщо мова йде про сучасні стилі, такі як модерн чи хай-тек, у них зазвичай використовуються люстри простої форми із сучасними лампами. Також вони можуть бути декоровані хромованими деталями. Такі люстри мають відповідати загальному стилю кімнати, наприклад, бути виготовлені у футуристичному чи іншому варіанті, щоби доповнювати стиль приміщення.

Як залежить вибір та поєднання люстри з іншими освітлювальними приладами

Окрім люстри, зазвичай у спальнях вибирають також інші освітлювальні прилади. Усі вони мають правильно поєднуватись, щоби при потребі можна було використовувати лише деякі із них, або й всі разом.

Для тих, хто бажає розділити кімнату на кілька зон, варто звернути увагу на споти і бра. Розподіливши їх по кімнаті у певній послідовності, можна ізолювати певні частини кімнати від інших.

вибір люстри

Центральним світильником у кімнаті практично завжди залишається люстра. Але якщо спальня досить велика, тоді цілком логічним кроком можна буде вибрати дві чи більше люстри. При цьому кожна із них буде залишатись головною для своєї частини кімнати.

Комоди та інші невеликі елементи кімнати можна підсвічувати маленькими світильниками. Це дозволить економити на освітленні та не вмикати люстру тоді, коли постійне велике освітлення не потрібне.

Також біля ліжка чи інших зон відпочинку встановлюють бра чи додаткові лампи, які відповідають стилю приміщення. Ці та інші елементи освітлення будуть доповнювати люстру та дозволяють не включати її тоді, коли освітлення всього приміщення не потрібне.

Зараз також популярні екрани, тобто великі освітлювальні приладити, обтягнуті тканинами. Вони дають не дуже сильне матове світло, тому використовуються не для повсякденного освітлення, а зазвичай у якості нічників.

Можна експериментувати із освітленням як завгодно, щоби отримати бажаний результат. При цьому потрібно досягти такого розміщення світильників, щоби всі ділянки були освітлені, можна було освітлювати лише певні зони у певний період, а споживання електроенергії було економним. Це можна зробити за допомогою правильної розстановки світильників та встановлення економних лампочок. Дуже важливо вибрати люстру під стиль інтер'єру

Одже, щоб правильно вибрати люстру, потрібно врахувати кілька важливих порад:

  1. Не варто експериментувати з кольоровими світильниками. Вони при включенні випромінюють певну світлову гамму, що може погіршити інтер'єр кімнати, змінивши колір меблів, шпалер, стелі. Колір світильника повинен підбиратися дизайнером або людиною, яка є фахівцем у цьому напрямку.
  2. Щоб приховати дефекти стелі, підбирайте таку конструкцію світильника, в якій лампочки спрямовані вниз, а не вгору (особливо якщо стеля натяжна). Лампочки з яскравим світлом, спрямовані догори, видаватимуть кожен недолік стелі - кривизну, плями, стики між листами шпалер та ін.
  3. До класичного інтер'єру найкраще вибрати кришталеву люстру. Вона зробить інтер'єр гармонійним та витонченим.
  4. У спальні красиво буде виглядати люстра з абажуром. У цьому випадку світло буде трохи приглушеним, оскільки абажур поглинає світловий потік. Такого типу люстра створюватиме затишок та сприятиме Вашому відпочинку.
  5. Люстра для дитячої кімнати повинна бути з мінімальною кількістю скла, тому найкраще віддати перевагу пристельовим світильникам, можна з дерева або пластмаси, так як скляний виріб діти можуть розбити.
  6. У кухню можна підібрати люстру з плафонами на рухомих штангах. Так Ви зможете направляти світловий потік в необхідну зону: робочу або обідню.

Пам’ятайте, що красива і вдало підібрана люстра здатна не просто служити джерелом світла, але й стане гарним доповненням інтер'єру Вашої оселі.