Які шпалери вибрати для спальні

На сучасному ринку шпалер існує величезна різноманітність, як за якістю, за забарвленням і за фактурою. Звичайно, шпалер спеціально для спальні не існує, але завдяки нашій статті, ви зможете визначити для себе критерії для вибору.

Паперові шпалери найпростіший, дешевий і безпечний для здоров'я варіант. Колірна гамма достатня велика. Вони чудово пропускають повітря.

Недоліки: простакуватий вигляд, вимагають ідеально рівних стін, видалення старих паперових шпалер вимагає багато сил і часу.

Вінілові шпалери дорожчі, але і за якістю і зовнішнім виглядом значно перевершують паперові. Вони гірше пропускають повітря, але можуть заховати нерівності стін під рельєфністю верхнього шару. У тому випадку, якщо колір стін вам набрид, то вінілові шпалери можна просто перефарбувати.

Бамбукові шпалери під час ремонту займуть у вас менше часу, ніж паперові і вінілові. Вони добре пропускають повітря, і приховають невеликі нерівності стін. Під час наступного ремонту ви легко знімите верхній шар, а нижній, паперовий, залишиться на стіні, в якості основи для нових шпалер.


Які за кольором шпалери поклеїти в спальні

Перш ніж купувати шпалери, визначитеся, в якій обстановці ви відчуваєте себе максимально затишно і комфортно.

Якщо ви любитель лісових прогулянок, то колір ваших шпалер повинен бути в зелених тонах. Якщо вас заспокоює шум води, радимо вибрати відтінки синього, бірюзового.

Які за кольором шпалери поклеїти в спальні

Так само варто врахувати, куди виходять вікна спальні. Якщо вікна виходять на північ, то вибирайте теплі сонячні тони: жовтий, ніжно помаранчевий, червоний. Якщо вікна виходять на південь або схід, то вибирайте більш прохолодні тони: блакитний, фіолетовий, зелений.

Які шпалери краще клеїти в спальні

Шпалери розрізняють за тим, із чого вони зроблені. Якщо раніше зазвичай використовувались лише паперові шпалери, із часом стали популярними флізелінові, вінілові, та інші. Це впливає на переваги та недоліки шпалер, їх ціну та можливість очистки, специфіку догляду, а також вишуканість. Щоби знати, які шпалери вибрати для спальні, потрібно дізнатись основні їх різновиди.

Паперові шпалери є найбільш популярними, при цьому вони також недорогі та екологічні. Бувають різної щільності та відтінків, можуть мати складні візерунки, малюнки та тиснення. Легко наносяться, дозволяють приховати нерівності на стінах. При цьому такі шпалери також мають чимало недоліків, оскільки вони не піддаються миттю, складно видалити зображення, також вони легко рвуться та можуть вицвітати від променів.

Якщо Ви цікавитесь, які шпалери вибрати в спальню і при цьому потрібне більш сучасне рішення, можна звернути увагу на вінілові шпалери. Окрім паперової основи, вони також містять додатковий шар ПВХ чи інших полімерів, що надає їм додаткових переваг та властивостей. За допомогою спеціальних технологій, можна створити оригінальні шпалери, поверхня яких нагадує шовк чи інші тканини.

паперові шпалери для спальні

Недоліком шпалер є те, що вони не дозволяють стінам повноцінно дихати. Також вони зазвичай дорожчі, ніж паперові шпалери, тому вони не підходять при особливо бюджетному ремонті.

Флізелінові шпалери теж часто вибирають люди. Вони складаються із целюлозних і особливих хімічних волокон, можуть використовуватись як основа для паперових чи вінілових шпалер. При цьому їх зручніше наклеювати, оскільки це можна робити у сухому вигляді на поверхню, покриту клеєм. Їх можна наносити навіть на стіни, які не дуже рівні, тому таке рішення підходить для приміщень із нерівними поверхнями.

Такі шпалери є міцними та еластичними, це дуже важливі переваги, особливо із точки зору довговічності. При наклеюванні утворюється менше стиків, а процес нанесення доволі швидкий. Оскільки їх складніше виготовляти, вони значно дорожчі за аналоги.

Якщо вагаєтесь, як підібрати шпалери в спальню, можна також поцікавитись текстильними шпалерами. Вони також дорожчі, ніж паперові чи вінілові, оскільки складні у виготовленні і вишукано виглядають. Стіни покриваються тонким шаром тканини, що дозволяє підкреслити оригінальний стиль кімнати та додати їй більше величного вигляду, чим і пояснюється ціна таких шпалер.

Текстильні шпалери роблять із різних волокон, також існують безшовні варіанти із суцільним полотном на всю стіну. Окрім ціни, вони мають також інші недоліки, такі як здатність до накопичення пилу, їх легко порвати, а також складно доглядати.

Якщо цікавлять шпалери в спальню, можна також звернути увагу на фотошпалери. Вони дозволяють використати не суцільний колір чи його відтінки, а велике зображення чи фото на всю стіну. Великий формат дозволяє передавати навіть дрібні деталі на фото, а також зробити оформлення кімнати оригінальним, підкреслити смаки власників дому, та вразити гостей.

Немає однозначної поради щодо того, які зображення використовувати. Тут головне, щоби воно подобалось власникам. Зазвичай існує широкий вибір уже готових варіантів, а також можливість замовити свій унікальний ескіз для фотошпалер.

Для дівчаток підійде спальня у романтичному стилі із застосуванням рожевого. Якщо квартира у стилі хай-тек, доречними будуть абстрактні рішення із застосуванням сірих тонів. Якщо власники цікавляться природою, тоді більш підходять фото із великою кількістю зелені, і це лише деякі приклади того, якими можуть бути фотошпалери у сучасній квартирі. Вибір шпалер - це творче цікаве заняття як для дітей, так і дорослих.

Об’єднані шпалери для спальні

Раніше при оформленні спальні зазвичай використовували одні і ті ж тони, але зараз також прийнято використовувати різні поєднання. Якщо грамотно підійти до цієї задачі, можна ефектно поєднати різні відтіни, фактури та зображення. Для цього можна замовити шпалери певних відтінків або використовувати вже готові рішення, вибравши перед цим їх на сайті.

Існують певні правила щодо того, як поєднувати різні шпалери у кімнаті. До прикладу, вони повинні мати однакову товщину і тип. Якщо тип шпалер і товщина будуть відрізнятись, тоді їх складно буде стикувати, може виникнути багато складнощів у процесі нанесення, а результат буде виглядати не найкращим чином, тому таких незвичних поєднань краще уникати.

Об’єднані шпалери для спальні

Якщо ви раніше не займались поєднанням різних шпалер, краще не вибирати більше двох видів у приміщенні. Тут потрібен не лише оригінальний підхід, але також професіоналізм, тому далеко не всі уміють правильно поєднати шпалери. Якщо Ви вже робили подібні експерименти раніше і вони були вдалими, тоді можна спробувати більшу кількість різних відтінків.

Перед тим, як наносити шпалери, потрібно перевірити, що вони справді гармонійно поєднуються. Для цього можна подивитись зразки у магазині чи замовити по кілька рулонів та подивитись, чи справді вони сумісні. Якщо це так, тоді вже можна замовляти та купувати більшу партію та відповідну кількість рулонів, яка потрібна для повного покриття стін шпалерами.

При цьому можна поєднувати як шпалери схожих тонів, так і зовсім протилежних відтінків. Тут важливі смаки власників, призначення кімнати, а також ступінь освітленості приміщення та інші параметри. Якщо створити вдале поєднання різних шпалер, це дозволить зробити кімнату оригінальною та вразити усіх, хто до неї заходитиме, навіть якщо вони вже раніше там бували.

Як ви бачите, цей процеcс - величезне поле діяльності для вашої фантазії. Але врахуйте, що якщо ви вирішили використовувати поєднання декількох шпалер, то їх кольори повинні поєднуватися і не повинні бути яскравими.