Як правильно підібрати люстру

image statti

Люстри – це  найбільш популярний вид світильників для будь-якої оселі. Від того, наскільки правильно Ви підберете світильник, залежатиме комфортність перебування в тій чи іншій кімнаті.

 

Одним з найважливіших критеріїв вибору люстри є потужність. Занадто яскравий світильник буде стомлювати при тривалому знаходженні в кімнаті,а тьмяне світло схиляє людину до сонливості. Саме тому потрібно правильно підібрати потужність лампочок, щоб можна було з комфортом проводити час в будь-якій кімнаті.

Потужністю люстри вважається сума потужностей всіх ламп. Щоб дізнатися, якої потужності можна вкрутити лампочку в люстру, необхідно загальну потужність люстри розділити на кількість передбачених у ній ламп. Як правило, потужність світильника визначається з урахуванням, що на 1 кв. метр приміщення потрібно 15 Вт освітлення.  Наприклад, на зал в 20 кв. метрів потрібно вибрати люстру потужністю 300 Вт. Що стосується стандартних умов, то для кухні звичайного розміру цілком вистачає 120-150 Вт, для залу - 300 Вт, а для ванної кімнати не більше 100 Вт.

 

Наступний фактор, який впливає на вибір люстри - висота стелі в кімнатах.

По конструкції світильники  можуть бути стельовими (закріплені на штанзі) або класичними (підвішені на ланцюжку). Залежно від того, яка висота стелі у Вашому домі, важливо правильно підібрати конструкцію корпусу.

         Зазвичай, для низьких стель потрібно купувати стельовий тип світильника, щоб не завантажувати інтер'єр і візуально не зменшував кімнату. Найчастіше вироби на штанзі встановлюють в таких  кімнатах, як ванна, коридор, спальня і дитяча.

Що стосується виробів на ланцюгу, вони, звичайно, мають більші габарити і використовуються при висоті стелі не менше 3 метрів. Такий варіант світильників популярний у вітальні, залі і іноді на кухні,особливо якщо кухня представлена студією.

 

Також дуже важливо  вибрати люстру під стиль інтер'єру. В даному випадку,необхідно враховувати кілька важливих порад:

 

1)    Не варто експериментувати з кольоровими світильниками. Вони при включенні випромінюють певну світлову гамму, що може погіршити інтер'єр кімнати, змінивши колір меблів, шпалер, стелі. Колір світильника повинен підбиратися дизайнером або людиною, яка є фахівцем у цьому напрямку.

2)    Щоб приховати дефекти стелі, використовуйте таку конструкцію світильника, в якій лампочки спрямовані вниз, а не вгору (особливо якщо стеля натяжна). Лампочки з яскравим світлом, спрямовані догори, видаватимуть кожен недолік стелі - кривизну, плями, стики між листами шпалер та ін.

 

3)    До класичного інтер'єру найкраще підходитиме кришталева люстра. Вона зробить інтер'єр гармонійним та витонченим.

 

 

4)    У спальні красиво буде виглядати люстра з абажуром. У цьому випадку світло буде трохи приглушеним, оскільки абажур поглинає світловий потік. Такого типу люстра створюватиме затишок та сприятиме Вашому відпочинку.

 

5)    Люстра для дитячої кімнати повинна бути з мінімальною кількістю скла, тому найкраще віддати перевагу пристельовим світильникам, можна з дерева або пластмаси, так як скляний виріб діти можуть розбити.

 

 

6)     У  кухню можна підібрати люстру з плафонами на рухомих штангах. Так Ви зможете направляти світловий потік в необхідну зону: робочу або обідню.

 

 

Пам’ятайте, що красива і вдало підібрана люстра здатна не просто служити джерелом світла, але й стане гарним доповненням інтер'єру Вашої оселі.

Інші статті